Evaluare utilizator: 2 / 5

Steluță activăSteluță activăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

vasile-bolboja-tanganuMeciul dintre ASC PROGRESUL CERNICA si AS CORBEANCA era decisiv pentru a stabili campioana judetului Ilfov. Sau pentru a amana verdictul in ultima etapa a play-off-ului.

Disputa fotbalistica a inceput in nota de dominare a echipei din Corbeanca. A controlat cu autoritate prima repriza: a avut doua bari spectaculoase si inevitabilul s-a produs in minutul 25: o lovitura libera de pe partea stanga, o reluare cu capul, balonul a lovit bara la radacina si s-a oprit in plasa. Deci 1-0 pentru AS Corbeanca. Echipa noastra a evoluat timid, dezarticulat, obtinand doar doua cornere spre finalul reprizei.

Repriza a doua a avut o alta desfasurare. Desi echipa din Corbeanca a continuat sa domine, treptat jucatorii nostri, impulsionati de inimoasa si activa galerie au echilibrat jocul. Au marcat un gol anulat corect pe motiv de ofsaid, au avut o mare ocazie la o lovitura libera spectaculos parata de portarul advers.

 

Momentul cheie s-a produs in minutul 70. Atunci excelentul jucator cu nr. 7 de la Corbeanca a trimis balonul

sus, la incheietura barelor, acesta a revenit in mijlocul careului mic, a fost reluat de un jucator advers si parat de portarul nostru. Si cand nimeni nu mai spera centrul nostru inaintas, Enciu, a obtinut, in minutul 85, un penalty, l-a transformat cu siguranta si eleganta, scorul a devenit 1-1 si... echipa noastra avea prima sansa la castigarea play-off-lui. Au urmat 5 minute dramatice (plus alte 5 de prelungire... neanuntate de arbitru). Si in ultimele secvente ale partidei (cand echipa adversa ataca si cu portarul!) acelasi Enciu a trimis balonul in poarta goala si a adus victoria echipei noastre. O victorie, sa recunoastem, nesperata.

Celelalte rezultate ale play-off-lui:

ASC CERNICA           -     AS CIOROGARLA                                     4-2

AS CORBEANCA     -     CS VIITORUL DRAGOMIRESTI-VALE   2-1

CS VIITORUL DRAGOMIRESTI VALE - AS CIOROGARLA         2-1

 

Clasamentul play-off-ului dupa doua etape arata astfel:

 

1. ASC PROGRESUL CERNICA                 9 puncte (2 victorii + 3 start play-off)

2. AS CORBEANCA                                   5    ‘’       (1 victorie + 2   ‘’       ‘’     )

3   CS VIITORUL DRAGOMIRESTI-VALE 3   ‘’       (1 victorie + 0   ‘’       ‘’     )

4  AS CIOROGARLA                                 1   ‘’       ( 0 victorii + 1   ‘’       ‘’   )

   Sambata 2 iunie de la ora 18 tot la Snagov se disputa ultima etapa:

     ASC PROGRESUL CERNICA - CS VIITORUL DRAGOMIRESTI-VALE

     AS CORBEANCA                     - AS CIOROGARLA

 

Indiferent de rezultatele ultimei etape echipa noastra a castigat dreptul de a sustine barajul pentru promovarea in Liga a III-a.

A fost desemnata echipa cu care AS Progresul Cernica va disputa barajul:

GLORIA CORNESTI campioana judetului Dambovita. Barajul se va desfasura intr-un singur meci care va avea loc la Ploiesti pe data de 20 iunie 2012.

Noi cei de la Voxcernica impreuna cu vizitatorii nostri uram echipei ASC Progresul Cernica succes in acest ultim si decisiv examen fotbalistc al sezonului 2011-2012 !

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV