Arhiva video (2009-2021)

 • Fashion House Pallady Cernica 2
 • Fashion House Pallady Outlet Cernica
 • Lectii gratuite tenis de camp. Ana Maria Avramescu. Teren Caldararu, Cernica. August 2020.
 • 1965. Filmare TVR sit-ul arheologic necropola neo eneolitica de la Caldararu Cernica
 • Plopi taiati pe soseaua Cernica. 16.02.2020
 • Cal biciuit pe Soseaua Tanganu. Atentie: imagini care va pot afecta emotional.
 • Lucrari preluare ape pluviale si acces gospodarii. Caldararu, Cernica. (1/3)
 • Lucrari preluare ape pluviale si acces gospodarii. Caldararu, Cernica. (2/3)
 • Lucrari preluare ape pluviale si acces gospodarii. Caldararu, Cernica. (3/3)
 • Victoria Tanganu - Burias. 3-2. 21-oct-2018. Stadion Caldararu.
 • Tuica de Caldararu-Cernica. La Nea' Dorel. 2010.
 • Maxi Taxi de 3 lei
 • Foc de primavara pe lacul Cernica 2/2. 2-apr-2018
 • Foc de primavara pe lacul Cernica 1/2. 2-apr-2018
 • Publicare stire sau opinie in portalul Vox Cernica
 • Publicare anunt mica publicitate in portalul Vox Cernica
 • Publicare eveniment personal sau institutional in portalul Vox Cernica
 • Inregistrare - autentificare in portalul Vox Cernica
 • Buna dimineata la Mos Ajun, Caldararu, Cernica 2/2- 2017
 • Buna dimineata la Mos Ajun, Caldararu, Cernica 1/2- 2017
 • Spectacol Ziua Copilului- Stadion Cernica. 31-mai-2017- P1/2
 • Spectacol Ziua Copilului- Stadion Cernica. 31-mai-2017- P2/2
 • Marea Neagra...la Cernica
 • Cel mai tare (mare) patinoar din Bucuresti... e la(c)...Cernica ! 23-ian-2016
 • Cor Scoala de Muzica si Arte plastice nr 2 Bucuresti 1-2
 • Cor Scoala de Muzica si Arte plastice nr 2 Bucuresti 2-2
 • Cor Şcoala de Muzică şi Arte Plastice nr. 2 Bucuresti 1/2
 • Cor Şcoala de Muzică şi Arte Plastice nr. 2 Bucuresti 2/2
 • Brandy
 • Frankfurt, Emil Radinoiu, Cernica, Sep 5, 2015
 • Festival Cernica, Sep 5, 2015
 • Axinte, Cernica Sep 5, 2015
 • Denisa, Cernica, Sep 5, 2015
 • Mariana Stan, Cernica, Sep 5, 2015
 • Festival Cernica, Sep 5, 2015
 • Andreea Balan, Cernica, Sep 5, 2015
 • Andreea Balan, 2 Cernica, Sep 5, 2015
 • Feerie pe gheata lacului Cernica. 1 si 2 ianuarie 2015.
 • Festival Comuna Cernica 22-noiembrie-2014 (3/4)
 • Festival Comuna Cernica 22-noiembrie-2014 (2/4)
 • Festival Comuna Cernica 22-noiembrie-2014 (4/4)
 • Festival Comuna Cernica 22-noiembrie-2014 (1/4)
 • Florin - Erai frumoasa ca regina noptii
 • Florin - Stapanesti visele mele
 • VoxCernica TV Live
 • Mihai Bolboja & Vox Cernica (Pustnicul) 2002
 • Mihai Bolboja (Vox Cernica) - Numai una
 • Mihai Bolboja & Florin Iordache (Vox Cernica)
 • Concert integral Vox Cernica Pustnicul 2002- Partea 4/4
 • Concert integral Vox Cernica Pustnicul 2002- Partea 3/4

batalia electorala in cernica a inceput-deocamdata in sondaje

batalia electorala in cernica a inceput-deocamdata in sondaje

 

Sambata 6-noiembrie-2010, portalul VoxCernica a intrat in posesia unei copii dupa un chestionar care dovedeste ca batalia electorala pentru alegerile locale din 2012 a intrat in linie dreapta. Cineva ar putea spune ca doar in sondaje, dar altii ar putea spune ca, actorii vietii politice de pe raza comunei noastre  se zbat in fiecare zi, sa mai puna de-o caramida la sporirea credibilitatii si castigarea simpatiei si dragostei alegatorilor potentiali. Fiecare dupa inclinatiile, puterile si mijloacele lor.  Dupa cum este alcatuit chestionarul este clar ca

 aceste sondaje sunt realizate in mai multe localitati dar cu intrebari specifice fiecarei localitati. Nu stim cine a ordonat aceste sondaje si nici care institut sau organizatie se ocupa cu culegerea datelor si prelucrarea lor. Stim doar ca sunt niste tinerei care se plimba prin satele comunei si care cum te prind, cum te..intreaba. Dupa cum se poate vedea in chestionar, in cazul comunei Cernica, au fost puse intrebari in legatura cu gradul de multumire a respondentilor in legatura cu traiul zilnic si cu realizarile sau nerealizarile principalilor personaje politice din comuna noastra adica, Gelu Apostol (PDL), Siminica Marian (PDL), Dumitrache Petra cu specificatia "zisa Petruta" (PSD) {...uau...ce grad de pretzizie !? felicitari domnilor alcatuitori de sondaje}. De asemenea au mai fost bagati in seama si Cristache Radulescu (PDL), Robert Negoita (PSD) si Marian Petrache (PNL) ca de, trebuie votat si la Consiliul Judetean. De asemenea, interesant pentru cei care fac cartile cu viitoriil candidati  a fost sa afle si care sunt principalele surse de informare a comunalului de rand, adica sa se concluzioneze de unde i se trage mai bine: de la TV, de la Ziare/Presa, Radio sau de la altele. Cu intrebari mai mult sau mai putin deschise chestionarul in cauza se incheie cu multumiri de participare pentru raspunsurile moca, ca de, bani pentru costul informatiei nu prea mai sunt in vremurile de asa zisa criza...pentru unii. Apropo de bani, nu stim nici cat a costat sondajul dar din proprie experienta pot sa va spun ca un asemenea sondaj costa de la mii de euro in sus...Dar ce conteaza, cetateanul in final tot cotizeaza si la nivel macro, adunati, suntem cu totii la fel de saraci..sau de bogati...iar placinta cand se-mparte, de-o firimitura si-o aroma, cei multi au si ei parte...Ne propunem pe viitor sa alcatuim si noi propriile sondaje. Din punct de vedere tehnic suntem pregatitii si asteptam sugestiile Dvs. in legatura cu obiectul acestor sondaje...

A se citi si "Poilitica precipitata in Cernica. USL isi cauta candidat la primaria Cernica. Sondaj electoral cu "schepsionar".

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea articolelor si comentariile revine autorului acestuia.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.